"Nowinki dla lekarzy ze świata stomatologii i technologii z nią związanej"

Nazywam się Ewa i na swoim blogu prezentuję najnowsze trendy z dziedziny stomatologii oraz implantologii.

Najczęstszą chorobą układu krwionośnego jest przewlekła niewydolność układu żylnego.

Żylaki to nadmiernie rozszerzone naczynia żył. Problem ten dotyczy przede wszystkim żył kończyn dolnych, odbytu, przełyku.
Choroba ta objawia się podskórnymi wypukłościami, zgrubieniami, przebarwieniami żył.Leczenie żylaków może odbywać się za pomocą farmakologii, operacyjnie, lub zachowawczo.Leczenie żylaków metodą klasyczną czyli operacyjnie połączone jest z ryzykiem bólu w pierwszych dniach po operacji. Często powstają krwiaki w miejscach po wyciętych żylakach.Jednak dla niektórych pacjentów jest to jedyna metoda, a w rękach dobrych chirurgów ryzyko jest zmniejszone do minimum.
Leczenie farmakologiczne chorób żył jest to używanie specjalnych maści i tabletek, które nie dość, że zapobiegają powstawaniu nowych, to eliminują stare żylaki i wzmacniają żyły.Choroby tętnic to zwężenie lub niedrożność naczynia tętniczego, który wywołuje ostre, przewlekłe niedokrwienie. Objawy to trudno gojące się owrzodzenia, marznięcie stóp i zaniki mięśniowe.Leczenie chorób tętnic zależy od pierwotnej przyczyny i stopnia zaawansowania zaburzeń ukrwienia.
Klinika chirurgii naczyniowej specjalizuje się zarówno w leczeniu chorób żył jak i tętnic.W ośrodkach tych leczenie odbywa się na najwyższym poziomie przez wykwalifikowaną kadrę lekarzy. Przeprowadzane są tam badania naukowe i kliniczne.Wdraża się nowoczesne techniki leczenia chorób naczyniowych.W klinikach tych wykwalifikowana kadra specjalistów przeprowadza skomplikowane zabiegi z zakresu chirurgii naczyniowej.Powszechne jest także mało inwazyjne zabiegi leczenia tętniaków.

Galeria zdjęć:

medycyna

lekarstwa

leczenie

żylaki