"Nowinki dla lekarzy ze świata stomatologii i technologii z nią związanej"

Nazywam się Ewa i na swoim blogu prezentuję najnowsze trendy z dziedziny stomatologii oraz implantologii.

Współczesny świat nie sprzyja ludziom.

Mimo pozornego wszechstronnego rozwoju, ludziom żyje się coraz trudniej. Ciągły pęd do pozyskiwania jak największej liczby dóbr, stres związany z poszukiwaniem dobrej pracy, nacisk ze strony rodziny i społeczeństwa na zakładanie własnej rodziny to wszystko sprawia, że presja jaką odczuwamy przekłada się negatywnie na nasze zdrowie psychiczne.

Psycholog to specjalista, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem społecznym, gdyż niemal każdy wymaga wsparcia psychologicznego. Wartość rozmowy jest nie do przecenienia. Oczywiście, rozmowa z psychologiem ma specyficzne znamiona wynikające z zawodu. Dobry psychoterapeuta potrafi niejako czytać między wierszami, ale przede wszystkim aktywnie słuchać. Jest to bardzo ważne, bo samo w sobie ma wartość terapeutyczną. Czasami dobrze jest wyrzucić z siebie wszystko to, co nam leży na sercu. A postać psychologa jest idealnym odbiorcą naszych smutków i problemów, przede wszystkim dlatego, że nie jest stronniczy. Poza tym, potrafi tak pokierować rozmową, że często uświadamiamy sobie coś, co już dawno wiemy. Nasza podświadomość ma ogromną siłę i kumuluje emocje nie tylko te dobre, ale również te złe.

Czasami w rozmowie z psychologiem możemy odkryć w sobie wartości, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Ważne jest, aby zaproponowana przez psychologa psychoterapia odpowiadała nam, aby prowadzona była w indywidualnym tempie. Podczas takich spotkań możemy doznać wręcz fizycznego uczucia oczyszczenia ze złych emocji. Przerobienie trudnych momentów swojego dzieciństwa czy życia pozwala uwolnić się od nich raz na zawsze. Specjalistę w tym zakresie można znaleźć np. tutaj.

Zdarza się, że dobrze ukierunkowana psychoterapia daje pacjentowi poczucie ponownych narodzin i układanie sobie życia na nowo. Według mnie, psychologia nie jest szarlataństwem ale próbą zrozumienia bardzo zawiłej ludzkiej psychiki. Często psychoterapia ma bardzo nieoczekiwany efekt, ale też nie jest manipulacją. Czasami jedynie pozwala wyjść na zewnątrz ukrywanym emocjom i zrozumieć je.

Galeria zdjęć:

psychologia

psychoterapia

zdrowie