"Nowinki dla lekarzy ze świata stomatologii i technologii z nią związanej"

Nazywam się Ewa i na swoim blogu prezentuję najnowsze trendy z dziedziny stomatologii oraz implantologii.

Różnego rodzaju badania mogą być dla nas bardzo pomocne, jeżeli zaleci je lekarz.

Mogą one pomóc w potwierdzeniu albo wykluczeniu konkretnej choroby albo dolegliwości. Przykładem może być tutaj mikroskopowe badanie żywej kropli krwi, które jest głównie wykorzystywane przez medycynę alternatywną. 
Pozwala one znaleźć przyczyny dolegliwości takich jak różnego rodzaju alergie, bóle głowy, nadwaga czy też obecność pasożytów. Badanie to zyskuje coraz większą popularność. Pamiętaj o tym, że każde badanie wymaga trochę innego przygotowania i spełnienia konkretnych warunków. Jeśli szykujesz się na standardowe badanie krwi, nie powinieneś przed nim nic jeść ani pić. Jeżeli natomiast wykonujesz mikroskopowe badanie kropli krwi, nie powinieneś na dobę przed badaniem spożywać alkoholu oraz unikać kawy. Zaleca się również picie około pół litra wody przez przeprowadzeniem badania. Gdzie zrobić badanie krwi? 
Wiele będzie zależało tu od tego, jakiego rodzaju badanie będzie Cię interesować. Te standardowe możesz wykonać w szpitalu, przychodni albo specjalistycznym laboratorium diagnostycznym. Koniecznie sprawdź, czy dana placówka ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia - dzięki temu, jeżeli posiadasz skierowanie od lekarz, będziesz mógł uniknąć płacenia, co wiąże się z oszczędnością rzędu nawet kilkuset złotych. Jeśli natomiast interesuje Cię mikroskopowe badanie żywej kropli krwi, musisz najpierw znaleźć odpowiednią placówkę medyczną, która je wykonuje. Na pewno będzie to łatwiejsze zadanie w większych miastach. Będziesz musiał również przygotować się na wydatek rzędu około 70-130 złotych.

Galeria zdjęć:

uroda

medycyna

apteki

badanie

krew