"Nowinki dla lekarzy ze świata stomatologii i technologii z nią związanej"

Nazywam się Ewa i na swoim blogu prezentuję najnowsze trendy z dziedziny stomatologii oraz implantologii.

Każdy z nas chciałby mieć możliwie najlepsze relacje z ludźmi, ponieważ bliskość jest nam potrzebna do poczucia zadowolenia z życia. 
Jednak nie zawsze jesteśmy stanie znaleźć wspólny język z naszymi bliskimi, niestety często rozmowa przeradza się w konflikt. Nie zawsze mamy świadomość, że trafiliśmy w czyjś czuły punkt, a czasem podejmujemy decyzje pod wpływem emocji, co z reguły bywa zgubne. 
Innym problemem jest brak otwartego mówienia o swoich potrzebach, które niespełniane skutkują frustracją. Jednakże możemy dążyć do większej świadomości i pracować nad swoim postępowaniem. 
Psychologia jest to dziedzina nauki, która bada zachowanie ludzkie i w wielu publikacjach psychologicznych możemy odnaleźć odpowiedzi na pytanie jak postępować z ludźmi. Czerpiąc wskazówki z różnych książek czy artykułów możemy lepiej zrozumieć innych, a także wypracować w sobie zwiększoną empatię, cierpliwość, umiejętność słuchania czy asertywność. 
Możemy również skorzystać z pomocy specjalisty, ponieważ praca psychologa nie polega jedynie na leczeniu zaburzeń, ale również na poszukiwaniu razem z klientem rozwiązań i poprawianiu jakości jego życia. Dzięki rozmowom z wykwalifikowanym specjalistą możemy wypracować sobie umiejętności społeczne i odpowiednie strategie działania w obliczu problemów. 
W naszym kraju ciągle jeszcze zakorzenione są krzywdzące stereotypy o tym fachu, jednakże na szczęście z roku na rok coraz więcej osób docenia psychologię i czerpie z niej wiedzę do życia, ponieważ niesie ona ze sobą wiele praktycznych rozwiązań dla problemów.
Więcej o pracy psychologa na tej stronie www

Galeria zdjęć:

psychologia

praca psychologa